Яскраве майбутнє маршруту Євровело-4 у Франції

Французька частина веломаршруту Євровело-4 тягнеться вздовж берега Англійського каналу та Північного моря на відстані понад 1400 км, від регіону Бретань до кордону з Бельгією. Західна частина маршруту вже добре розвинена, але все ще потребує вдосконалення у Нормандії (готовий на 85%) та в О-де-Франс (готовий на 45%). Разом із зацікавленими партнерами з Бретані та Нормандії понад 30 громадських діячів зустрілися 19 квітня, щоб запустити керівний комітет проекту на 2019 рік.

EuroVelo 4 à Cancale © CRT Bretagne/P. Torset

Calvadoc Attractivite ‒ це офіційне турагенство в департаменті Кальвадос (регіон Нормандія), що ініціювало зустріч, за допомогою Départements & Régions Cyclables (DRC), та Національний Координаційний Центр Євровело у Франції. Їхня мета заснувати маршрутний комітет для Євровело у 2019 році, а також мотивувати різні зацікавлені сторони взяти участь у проекті.

«Ми дуже віримо в цей проект та вважаємо, що мобілізація зацікавлених сторін покаже,що цей маршрут є успішним», ‒ сказав Одрі Легардер, голова Бретаньського регіонального комітету з туризму. У той же час віце-президент департаменту Кальвадос Michael Fricout зголосився «взяти пілігримську палицю та зустрітися з усіма діячами», якщо це буде необхідно.

Дещо має бути зроблено вже цього року, щоб комітет мав змогу успішно розпочати діяльність в 2019 році.

Три основні цілі керівного комітету на 2018 рік: підготувати партнерство, ототожнити маршрут Англійського Каналу, Tour de Manche, з велосипедним маршрутом Євровело-4 та забезпечити економічне зростання прилеглих територій.

Одним із ключових викликів для керівного комітету стане пошук моделі стійкого управління, яка дасть можливість почути усі зацікавлені сторони. Це важливо і для Карла Джолі,голови Calvadoc Attractivite: «Ми не хочемо, щоб жорстка модель управління обмежувала нас. Ми наполягаємо на важливості гнучкого та позитивного управління, яке не залежить виключно від лідера проекту».

Щоб не казали, але туристичне визнання маршруту дуже важливе. Вже сьогодні, велосипедисти знають цю частину Tour de Manche, як популярний веломаршрут у Франції та Англії, який вже активно просувається через їхні веб-сайти. Потрібно розумні маркетингові кроки, щоб ототожнити ці маршрути із Євровело-4. Це надасть регіону Європейської значущості і дозволить привабити більше велотуристів з сусідніх європейських країн. Наступний етап зустрічі відбудеться у вересні для презентації карти доріг французького маршруту Євровело-4.