На Київщині розроблено кінцеву ділянку маршруту EuroVelo

Українські велоактивісти розробили чергову ділянку Центрально-Європейського маршруту для мережі EuroVelo. Цього разу опрацьовано напрямок на захід від української столиці. В експедиції взяли участь ентузіасти з Києва та райцентру Радомишль Житомирської області.Довжина відрізка Київ - Радомишль перевищує 100 км. Маршрут на Житомирщину проляже через такі місця: селище Коцюбинське - Ірпінь - Буча - Ворзель - Макарів, і це лиш половина шляху. Звідти до Радомишля ще рівно 50 км асфальтної, але не переповненої машинами, дороги. Пролягає вона серед лісу крізь такі села-хутори: Наливайківка - Ніжиловичі - Комарівка - Білка та Берізці.

Мальовничо виглядає вже початок подорожі, позаяк Київ з усіх сторін оточений сосновими лісами, а містечка Ірпінь, Буча та Ворзель будуть з’єднані звивистими доріжками. В деяких місцях вони оминають лісові затоки тамтешніх не то річок, не то штучних каналів.

Дорогою велоентузіасти розвідали цікаві й корисні магазини - не тільки продукти харчування, які, безперечно, потішні в кожному поході. На випадок погодних несподіванок в одному з сіл є дешевий секонд генд. Один учасник заїзду навіть спорядився в ньому непоганою курткою. Також приємно було побачити на цьому, доволі глухому, шляху не що-небудь, а “Велопрокат”. Очевидно ж, там при потребі можна буде у своєму двоколіснику щось замінити чи підкрутити. І не хочеться забути цікавий магазин “Лісові продукти”. І зовні, і в середині це рядянського зразка крамниця, зате в ній можна купити, наприклад, таку цікавинку як варення з журавлини.

Кінцевий пункт - Радомишль - вже два роки заманює автобуси туристів завдяки тому, що на місці колишньої папірні зараз діє приватний музей української домашньої ікони.

фото Олег Лементарьов